Inklúzív médiaműveltségi tananyagok fiataloknak
2020-3-RO01-KA205-095147
Az InMedia projektről
Az InMedia projekt célja, hogy a kulturális és társadalmi-gazdasági szempontból hátrányos helyzetű fiatalok médiaműveltségi kompetenciáinak fejlesztésével megtörje ezt a kört. A projekt fő célkitűzése, hogy a romániai, magyarországi és moldovai fiatalok hatékonyabban tudják kiszűrni az álhíreket. Támogatást nyújtunk ahhoz, hogy a fiatalok felelősségteljesen és pártatlanul, az emberi jogokat tiszteletben tartva tudjanak a médiából tájékozódni és akár saját tartalmakat gyártani.
Oktatóanyagok
Az InMedia kiemelt célja az INKLUZÍV OKTATÁS
Ennek megvalósításához teret adunk és forrásokat nyújtunk olyan innovatív és interaktív, nem formális tanulási módszereknek amelyek a képzett ifjúságsegítőknek / ifjúsági munkásoknak segítséget nyújtanak ahhoz, hogy átadhassák a megfelelő médiaműveltségi kompetenciákat a hátrányból induló fiataloknak.
A szabadon hozzáférhető források között offline és online interaktív leckéket, adaptálható gyakorlatokat és esettanulmányokat kínálunk olyan témákban, mint az álhírek, a gyűlöletbeszéd és a sztereotípiák.
Partnereink
A kelet-közép-európai InMedia projekt magyarországi, romániai és moldovai partnerek határokon átívelő együttműködésének eredménye.
The Center for Independent Journalism (Független Médiaközpont)
Turulmadár Ifjúsági Iroda (The Turul Madár Association)
Románia
Artemisszió Alapítvány
Magyarország
Assosciation of Independent Press (Független Sajtó Egyesület)
Moldova
The Civic Resource Center (A Polgári Erőforrás Központ)
Románia
InMedia
A projekt rövidítése: InMedia
Hivatkozási szám: 2020-3-RO01-KA205-095147
Program: Erasmus+
Kulcsintézkedés: Stratégiai partnerségek az ifjúságért
Kapcsolattartó: inmedia@cji.ro
Facebook: InMedia